3cx اینروزها با توجه به توسعه بسیار سریع آن در دنیای ویپ ، در بازار ایران نیز راه خود را بخوبی پیدا کرده و هم اکنون یکی از انتخاب های اصلی مشتریان برای خرید یا تعویض سیستم تلفنی شده است. در این مقاله با نگاهی جامع، سیستم تلفنی 3cx را با سیستم های تلفنی بر پایه استریسک مقایسه خواهیم کرد.

زمان مورد نیاز برای مطالعه این مقاله : ۱۲ دقیقه

اخیرا همکاران ما در پایش وبسایت های فارسی زبان در ارتباط با سیستم های تلفنی ویپ، مطالبی در مورد بررسی سیستم تلفنی 3cx مشاهده کرده اند که متاسفانه حاوی اطلاعات اشتباه و بعضا کاملا متفاوت با واقعیات هستند، بطوریکه گاها نقاط قوت سیستم تلفنی 3cx ، به عنوان نقاط ضعف آن اشاره شده و از امکانات یکی از قدرتمندترین سیستم های تلفنی حال حاضر دنیای ویپ به سادگی عبور کرده اند. هرچند راقم، مقایسه محصولات در رده ی تجاری با محصولاتی که در دسته نرم افزارهای متن باز و عمدتا بر پایه سیستم تلفنی استریسک قرار دارند را محل اشکال می‌داند اما صرفا جهت اطلاع خریداران سیستم های تلفنی و همکاران گرامی، در این مقاله سعی خواهیم کرد موارد زیر را بررسی کنیم.

تفاوت محصول تجاری و متن باز

معرفی کلی سیستم های تلفنی

پاسخگویی به ایرادات گرفته شده

امکاناتی که در 3cx خواهید یافت

نتیجه گیری

برای مقایسه سیستم تلفنی 3cx با سیستم های تلفنی بر پایه استریسک لازم است ابتدا به این سوال پاسخ دهیم که اساسا :

۱- محصولات تجاری با محصولات متن باز در بخش سیستم های تلفنی عمدتا چه تفاوتی دارند؟

 • طراحی ظاهری

با بررسی ظاهری چندین سیستم تلفن نرم افزاری براحتی می توان به این نتیجه رسید سیستم های تلفنی تجاری همه جوانب طراحی UI را با شناخت دقیقتر از استفاده کنندگان در نظر گرفته و این سیستم ها طراحی کاربرپسندتری را دارند. در تصاویر زیر داشبورد مدیریتی و کاربری دو سیستم تلفنی 3cx و freepbx را مشاهده می کنید.

 • پایداری و نگهداری سیستم تلفنی

پایداری در سیستم های تلفنی علی الخصوص برای مجموعه هایی که در آن ارتباط با مشتری از طریق تماس های تلفنی انجام می گردد از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است. سیستم های متن باز عموما به دلیل استفاده از زیر سیستم های متن باز دیگر درگیر پارامترهای مختلف در بحث پایداری منابع هستند که این مشکل در سیستم های تجاری تا حدود زیادی مرتفع می‌گردد. به عنوان مثال در نسخه های سیستم تلفنی ایزابل مشاهده شده است که برخی سرویس های این سیستم بدون دلیل خاصی به حالت STOP‌ وارد می شوند.

 • امنیت سیستم تلفنی

امنیت سیستم تلفنی

یکی از مهمترین نکات در بحث انتخاب یک سیستم تلفنی بحث حفظ امنیت آن است. سیستم تلفنی 3cx با استفاده از دیواره آتش داخلی حملاتی که عمدتا توسط ربات ها صورت می‌گیرد را خنثی می‌کند. در کنار آن، 3cx در نسخه جدید، سیستم آپدیت مرکزی پایگاه داده خود را برای تمامی مشتریکنش فعال کرده است. در این حالت  اگر یک آیپی مشخص در هر نقطه ای از دنیا توسط سرورهای 3cx به عنوان آیپی مخرب تشخیص داده شود دسترسی آن آیپی به سیستم تلفنی تمامی مشترکین 3cx قطع خواهد شد. این سیستم مرکزی تا حد زیادی سیستم تلفنی مشترکین را از حملات مخرب محفوظ خواهد کرد. در کنار امکانات فوق 3cx به صورت رایگان گواهینامه معتبر ssl‌ با درجه محافظت A+ را برروی دامنه های خود به مشترکینش حتی در نسخه ی رایگان ارائه می کند که این امکان تقریبا در هیچ یک از سیستم های تلفنی مورد بحث وجود ندارد.

در بخشی دیگر کاربر می‌تواند دسترسی به برخی منابع حیاتی را صرفا با تعریف یک آیپی مشخص محدود کند. بخش محدود سازی شماره های تماس و محدود نمودن دسترسی در صورت استفاده از وی پی ان برای اتصال به سرور مرکزی از دیگر بخش های این سیستم تلفنی است که هیچ یک از موارد فوق در سیستم های تلفنی برپایه استریسک به صورت پیش فرض یا در محیط تحت وب آن وجود ندارد.

از دیگر اقدامات سیستم تلفنی 3cx برای امن سازی سیستم تلفنی، ایجاد تونلینگ اختصاصی برای ارتباط بین تلفن های نرم افزاری و سرور مرکزی است تا بدین طریق کلیه ارتباطات به صورت کدگذاری شده و امن از طریق این بستر ایجاد شود.

 • بک آپ گیری و بازگردانی

بک آپ گیری از 3cx

در سیستم های تجاری علی الخصوص در سیستم تلفنی 3cx بک آپ گیری و بازگردانی معمولا فارق از نسخه نرم افزار است و شما براحتی می توانید بدون داشتن هرنوع دانش فنی در مورد سیستم های تلفنی و شبکه نسخه های قدیمی پشتیبان را به سادگی در چند دقیقه در نسخه جدید بازگردانی کنید اما در نسخه های متن باز مانند نرم افزار freepbx‌و ایزابل و … این کار به شدت، وابستگی فراوانی به نسخه تمامی سرویس های سیستم تلفنی از جمله SQL، OS ، apache و … دارد. این بدین معنی است در صورتی که نسخه پشتیبان شما ورژن ۱۳.۰۱ باشد اگر حتی ۰.۰۱ با نسخه ای که می خواهید برروی آن بازیابی انجام دهید متفاوت باشد، قطعا روز یا روزهای بسیار سختی را برای بازگردانی نسخه پشتیبان پیش رو خواهید داشت.

 • نیاز به سرمایه گذاری بیشتر

سرمایه گذاری بیشتر

نسخه های متن باز هزینه های مخفی ( Hidden Cost ) فراوانی برای شما خواهند داشت. شاید در نگاه اول این سیستم ها ارزانتر از نسخه های تجاری به نظر برسند اما، این نسخه ها قادر به پاسخگویی به نیازهای شما همپا با توسعه شما نخواهند بود. مگر با هزینه های شگفت انگیز… در سیستم تلفنی 3cx شما از صفر تا صد هزینه ها را بدون هر نوع هزینه مخفی، به صورت کاملا شفاف مشاهده خواهید کرد و بر اساس آن تصمیم به استفاده از سیستم خواهید گرفت. در ادامه همین مقاله موارد مصداقی را برایتان خواهیم نوشت.

با اطلاع از تفاوت های عمده این دو نوع سیستم تلفنی، اکنون به شبهاتی که در مورد سیستم تلفنی 3cx  ایجاد شده است پاسخ داده و امکانات هربخش در همان قسمت ذکر خواهد شد.

۲. معرفی کلی سیستم‌های تلفنی:

 •  سیستم تلفنی 3cx:

شرکت 3cx‌ مجموعه‌ای است که تمامی تمرکز خود را صرفا برروی توسعه یک محصول ارتباطی گذاشته و موفقیت‌های چشمگیری را به گزارش‌ نهاد‌های نظرسنجی در طی سالیان گذشته کسب کرده است. این شرکت نسخه ای از نرم افزار خود را برای مجموعه‌های کوچک به صورت رایگان ارایه کرده است تا این شرکت‌ها بتوانند  از قابلیت‌های عمومی یک سیستم تلفنی سانترال و ارتباطات یکپارچه استفاده کنند

 • سیستم تلفنی استریسک:

استریسک (Asterisk) یک موتور تلفنی بسیار قدرتمند و البته متن باز است این سیستم تلفنی به دلیل نداشتن محیط گرافیکی، در نسخه ی خام طرفداران آنچنانی ندارد. بیشتر متخصصین ویپ، با استفاده از ایزو های آماده از قدرت آن بهره می برند، ایزابل، freepbx ، Incredible pbx ، از بهترین ایزو‌های موجود برای استریسک است، در این بین شرکت سنگوما با خریداری شرکت اسکیموز تولید کننده freepbx طی بیش از یک سال گذشته سعی دارد این محصول را از یک محصول صرفا رایگان به سمت محصول تجاری سوق دهد.

3. پاسخگویی به شبهات در مقایسه 3cx با freepbx و معرفی امکانات در ادامه مطلب :

شبهه اول : برای تنظیم داخلی یا ترانکینگ نیاز به استفاده از سرویس دهنده های خاصی است.

جواب تک کلمه ای، خیر، چنین مطلبی صحت ندارد. برای ایجاد هر تعداد داخلی، بدون محدودیت در تعداد، وارد کردن اطلاعات اولیه نظیر نام، ایمیل و شماره داخلی کافیست.

بخش ایجاد داخلی حاوی امکانات بی نظیری است که کمتر سیستمی در نسخه های متن باز از چنین امکاناتی بهره مند هستند امکاناتی نظیر آن را داراست. اهم امکانات این بخش به شرح زیر است:

 • هر داخلی لینک اختصاصی برای ایجاد اتاق وب کنفرانس شخصی خواهد داشت. بدین ترتیب هرشخصی که نیاز است با مشتریان یا افراد به صورت راه دور در ارتباط باشد می تواند با انتشار لینک شخصی وب کنفرانس خود تنها با یک کلیک به یک ویدیو کنفرانس ملحق شده و از آن استفاده کند.

قبلا در زمینه امکانات ویدیو کنفرانس و نحوه استفاده از آن مقاله ای به نگارش درآمده است که می توانید با مراجعه به لینک “ ویدیو کنفرانی در 3cx‌ و امکانات آن ” از امکانات سرویس وب کنفرانس 3cx مطلع شوید.

 • هر داخلی صفحه ی تحت وب مجزا برای مدیریت داخلی خود دارد.

برای کسب اطلاعات بیشتر  مطالعه ” کنسول تحت وب کاربری 3cx و امکانات آن ” خالی از لطف نخواهد بود.

 • قابلیت تنظیم وضعیت های مختلف کاربری ” زمان نهار، زمان مرخصی، زمان مسافرت، خارج از دفتر و … ) با پیام های صوتی اختصاصی برای هرکاربر
 • فعال شدن داخلی برروی تلفن های سخت افزاری و هرنوع تلفن نرم افزاری با سیستم عامل های مختلف آندروید آی او اس ویندوز و مک به صورت کاملا اتوماتیک در داخل شبکه و با اسکن Qr code در خارج از شبکه بدون نیاز به دخالت کاربر
 • تنظیم سطح دسترسی کاربر بر اساس سطح سازمانی
 • قابلیت یکپارچه سازی با سی آرام مایکروسافت و outlook در نسخه رایگان و بیش از 20 سی آرم دیگر در نسخه های حرفه ای تنها با یک کلیک.

در سیستم تلفنی متن بازfreepbx امکان شناسایی خودکار دستگاه‌ها با ماژول تجاری Endpoint manager  به قیمت 149 دلار و فقط برای تلفن های سخت افزاری ارائه می گردد.

شبهه دوم : 3cx  قابلیت همسان سازی با کاربران اکتیو دایرکتوری را ندارد :

Active Directory

این نیز یک اشتباه دیگر است که متاسفانه در وب فارسی نشر پیدا کرده است. سیستم تلفنی 3cx  به آسانی همانطوری که در عکس های زیر می بینید فقط با چند کلیک ساده کلیه اطلاعات کاربری را از اکتیو دایرکتوری دریافت و داخلی ایجاد می کند.

AD-Authentication

شبهه سوم: تنظیم برقراری ارتباط با تجهیزات ویپ سخت و پیچیده است.

سیستم تلفنی 3cx  بر خلاف عمده ی سیستم های تلفن حاوی امکان Auto-Provision  برای برقراری ارتباط با تجهیزات ویپ است. گیت وی هایی نظیر برونت آلمان، پتون آمریکا، گرند استریم چین و ولتک تایوان و خومپ برزیل که از لحاظ کارایی عملکردشان مورد تایید شرکت 3cx باشد تنها با چند کلیک به سادگی فعال خواهند شد.

اما 3cx همچنان بخشی عمومی برای سایر تجهیزات مطابق شکل زیر قرارداده است تا در صورتی که از تجهیزات مورد تایید این شرکت استفاده نمی کنید همچنان بتوانید آنها را با سیسستم تلفنی 3cx فعال کنید.

Generic-Sip-Trunk

مزیت های بخش ترانک 3cx :

در صورتی که شما دانش کافی در مورد تکنولوژی ویپ و پرتوکل سیپ دارید 3cx به شما این امکان را می دهد تا پارامترهای حرفه ای SIP را به دلخواه خود تغییر دهید. به عنوان مثال شما قادر خواهید بود برخی از پارامترهایی که نمی خواهید انتقال یابد ( مانند شماره تماس گیرنده و … )  از این بخش مدیریت کنید. هرچند در ابتدای صفحه ی این قسمت هشدار داده است. در صورتی که شما دانش کافی در مورد این پارامترها ندارید از تغییر آن خودداری کنید.

3cx در نسخه اخیر اطلاعات بالادستی پرتوکول سیپ را قبل از احراز هویت کامل درخواست ها ارسال نمی کند. در نتیجه روبوت ها یا افرادی که سعی در هک سیستم تلفنی شما خواهند داشت هیچ اطلاعاتی عایدشان نخواهد شد.

شبهه چهارم : بخش مدیریت تماس های ورودی و خروجی ساده و محدودیت های زیادی دارد.

همانطوری که در ابتدای مقاله عرض کردیم سیستم های تجاری معمولا با هدف کاربرپسند بودن نسبت به طراحی رابط گرافیکی خود بسیار حساس هستند. 3cx برای استفاده آسان مشتری نهایی که احتمالا هم دانش کافی از سیستم های تلفنی نخواهد داشت منو کاربری آسانی برای تنظیمات تماس های ورودی و خروجی قرارداده است. با این حال هر نوع سناریو ای که برای تماس های ورودی وخروجی سازمان در نظر بگیرید بسیار آسانتر از آنچیزی که فکر می کنید در اختیار خواهید داشت.

اما مورد مهم تر که به اشتباه به سیستم تلفنی 3cx ربط داده اند و به عنوان نقطه ضعف سیستم تلفنی 3cx یاد می کنند محدودیت در تعریف تعداد ترانک های خروجی است که چنین چیزی صحت نداشته و شما می توانید به تعداد مورد نیاز قوانین تماس خروجی را تعریف کنید.

اهم امکاناتی که در این بخش خواهید داشت :

 • تنظیمات تماس ورودی بر اساس شماره تماس گیرنده
 • تنظیمات تماس ورودی بر اساس ساعات کاری عمومی شرکت
 • تنظیمات تماس ورودی بر اساس ساعات کاری اختصاصی
 • تنظیمات تماس ورودی به صورت ترکیبی ساعات کاری و شماره تماس گیرنده
 • تنظمیات تماس خروجی بر اساس پیش شماره دریافتی از کاربر
 • تنظیمات تماس خروجی بر اساس شماره داخلی کاربر
 • تنظیمات تماس خروجی بر اساس طول شماره
 • تنظیمات تماس خروجی به صورت ترکیبی موارد فوق
 • تنظیم اضافه کردن عدد خاص به شماره خروجی
 • تنظیم حذف کردن عددی خاص از شماره خروجی

شبهه پنجم : بخش تلفن گویا – منشی تلفنی – تنظیمات پیشرفته ای ندارد.

پیشتر نیز اشاره کردیم که 3cx سعی دارد در نگاه اول محیطی ساده را در اختیار کاربر اولیه قرار دهد.بنابراین سادگی به معنای ناکارآمدی نیست که بالعکس. به طور کلی در این بخش امکانات زیر را خواهید داشت :

 • بخش بندی واحدها به صورت ساده و درختی
 • تنظیم مسیر در صورت عدم انتخاب منو توسط کاربر
 • تنظیم مسیر در صورت انتخاب اشتباه توسط کاربر
 • تنظیم مسیر بر اساس DID به صورت مستقیم
 • تنظیم مقدار زمان انتظار برای دریافت DTMF
 • تنظیم زمان بیدارباش ( برای تماس اتوماتیک در یک زمان مشخص )
 • تنظیم قابلیت فعال / غیرفعالسازی دریافت DTMF چند هجایی
 • ارسال به سمت سرور پاسخگویی اتوماتیک بر اساس پارامترهای مختلف

 

شبهه ششم : بخش صف انتظار سیستم های تلفنی متن باز برپایه استریسک ( freepbx، Issabel  ) کامل تر از 3cx  است!!!

اطلاعات تماس با هرنفر در 3cx

اگر از من بخواهند دو بخش قدرتمند سیستم تلفنی 3cx را نام ببرم قطعا انتخاب اولم بخش صف پاسخگویی آن خواهد بود.  یکی از بهترین و پرقدرت ترین صفوف پاسخگویی که در سیستم های تلفنی سراغ دارم.. این بخش وقتی با بخش گزارشگیری حرفه ای سیستم تلفنی 3cx یکپارچه می شود امکانات بی نظیری را برای هر مدیر سیستمی ارائه می کند. باهم نگاهی داشته باشیم به امکانات سیستم تلفنی 3cx  در بخش صف پاسخگویی :

 • استراتژی بسیار متنوع برای نحوه هدایت تماس به اپراتورها
 • تنظیم تایم زنگ خوردن داخلی هر اپراتور
 • هدایت مستقیم تماس به صف براساس DID
 • مدیریت تماس در صورت گذر از یک زمان مشخص
 • تعیین موزیک انتظار مختلف برای صف های تماس
 • پخش یک پیام مشخص قبل یا حین اتصال به اپراتور
 • اعلان وضعیت صف برای تماس گیرنده و نوبت دهی به وی
 • قابلیت برنامه نویسی برروی صف برای اجرای هر نوع سناریوی دلخواه
 • قابلیت ایجاد لینک برای وب کنفرانس مختص همان صف
 • صفوف داینامیک به اینصورت که اپراتورها برای حضور در صف از محیط مدیریتی شخصی یا با وارد کردن کد مشخص شده وارد صف می شوند
 • قابلیت اجرای درخواست تماس اتوماتیک به دو صورت دستی و اتوماتیک
 • تعریف زمان فاصله بین اتصال دو تماس با یک اپراتور
 • تعریف حداکثر تعداد نفراتی که می توانند در صف باشند
 • اولویت دهی به صف
 • تعیین زمان اولتیماتوم تعهد پاسخگویی به مشتری
 • ارائه امکان جلوگیری از ضبط تماس یا درخواست ضبط تماس توسط تماس گیرنده
 • امکان بازگردانی آما صف به حالت اولیه به صورت روزانه هفتگی و ماهانه
 • امکان تعریف مدیر صف برای دریافت هشدارهای زیر از طریق ایمیل :
 • گذر از تعهد زمانی
 • هشدار درخواست تماس موفق
 • هشدار عدم پاسخگویی به تماسی در صف
 • هشدار درخواست تماس ناموفق

فقط قابلیت درخواست تماس اتوماتیک در صف با استفاده از ماژول تجاری queues pro در سیستم تلفنی freepbx با قیمت 250 دلار به صورت لایسنس سالیانه ارائه می گردد.

 

 4. دیگر مزایای سیستم تلفنی 3cx  :

 

تلفن نرم افزاری یکپارچه:

برای تمامی سیستم‌های عامل ویندوز، مکنتاش، آندروید، آی او اس داراین تلفن نرم افزاری است.

تلفن تحت وب :

تنها سیستم تلفنی که به صورت رایگان تلفن نرم افزاری تحت وب را ارائه می کند.

برای آشنایی کامل تر مقاله “ تلفن تحت وب قابلیت استثنایی سیستم تلفنی 3cx در نسخه 15.5 ” را مطالعه کنید

قابلیت Click2Call :

با استفاده از این بخش تمامی شماره هایی که در وبسایت‌ها مشاهده می‌کنید با یک کلیک شماره گیری خواهند شد.

برای آشنایی کامل تر مقاله “افزونه click2call به همراه آموزش استفاده از آن ” را مطالعه کنید

قابلیت CTI :

با این امکان تلفن سخت افزاری خود را مدیریت کنید.

برای آشنایی کامل تر مقاله “  CTI چیست و سیستم تلفنی 3cx چگونه ارایه می‌کند؟” را مطالعه کنید

افزونه تماس با ما :

اگر برای کسب و کارتان وبسایت دارید، به سادگی و بدون هزینه می توانید بازدیدکنندگان سایت را به تماس تلفنی دعوت کنید. کاربر شما نیاز به نصب هیچ افزونه ای ندارد.

ویدیو کنفرانس – کلاس مجازی :

براحتی و بدون سختی های سیستم های ویدیو کنفرانس یا کلاس مجازی تشکیل دهید.

برای آشنایی کامل تر مقاله “ویدیو کنفرانس 3cx و معرفی امکانات این سیستم ” را مطالعه کنید

ارتباط با نرم افزار CRM :

سیستم تلفنی 3cx با بیش از 20 سی آر ام مختلف براحتی و با چند کلیک ساده یکپارچه می شود. شما برای استفاده از این بخش در صورت استفاده از نسخه Pro نیاز به پرداخت هزینه ی جداگانه ندارید. این امکان بی نظیر به شما کمک خواهد کرد تا نرخ تبدیل تماس به مشتری را به صورت قابل ملاحظه ای افزایش دهید. حتی در صورت عدم استفاده از نسخه های تجاری سیستم تلفنی 3cx بدون نیاز به یک خط کدنویسی، این سیستم در نسخه رایگان دو متغیر شماره تماس گیرنده و نام تماس گیرنده را می تواند در یک Url به سمت سرویس سی آر ام دلخواه شما هدایت کند.

شرکت سنگوما با ارائه ماژول CRM با هزینه لایسنس سالانه 125 دلار، سیستم تلفنی freepbx را فقط با شش نوع سی آر ام یکپارچه می کند.

گزارش گیری حرفه ای :

گزارشگیری در سیستم تلفنی 3cx

یکی از کاملترین بخش‌های سیستم تلفنی گزارش‌گیری های حرفه ای علی الخصوص برای مراکز تماس و کسب و کارهایی که فروش یا خدمات پشتیبانی آنها مستقیما با تلفن در ارتباط می باشد.در این بخش گزارش‌های زیر را می توانید به صورت ساعتی روزانه هفتگی و ماهانه دریافت کنید :

 • آمار تماس هر داخلی
 • هزینه تماس ها بر اساس داخلی
 • هزینه تماس ها بر اساس نوع تماس
 • آمار کلی صفوف پاسخگویی شما ‌به همراه داخلی
 • آمار گروهی صفوف پاسخگویی
 • آمار تماس از دست رفته در صفوف پاسخگویی
 • تماس‌های پاسخ داده شده بر اساس میانگین زمان پاسخگویی
 • آمار جزء به جزء از صفوف پاسخگویی ( درصد پاسخگویی – زمان زنگ خوردن پیش از پاسخگویی – زمان پاسخگویی و … )
 • نمودار تماس‌های پاسخ داده شده در صف
 • نمودار تماس‌های پاسخ داده نشده در صف
 • نمودار تماس‌های پاسخ داده شده / پاسخ داده نشده در صف
 • آمار درخواست تماس با مشتری در صف
 • آمار درخواست تماس ناموفق در صف
 • آمار اپراتور‌های حاضر در صف
 • تاریخ ورود و خروج اپراتورها در صف
 • نمودار عملکرد هر کاربر
 • نمودار نحوه توزیع تماس
 • آمار کلی SLA تعریف شده در صفوف
 • آمار تعداد تماس عبور کرده از SLA تعیین شده
 • آمار وضعیت ترانک ها در سیستم

شرکت سنگوما با ارائه ماژول Queue reports با هزینه لایسنس سالانه 395 دلار، سیستم تلفنی freepbx را مجهز به برخی از گزارشگیری‌های فوق می‌کند.

سرویس هتل :

با این سرویس می‌توان نرم افزار مدیریت مرکز هتل را به سیستم تلفنی 3cx‌ متصل کرد و پیام‌های اتوماتیک به اتاق‌ها همانند پیام بیدارباش و … اجرا کرد.

نرم افزار CFD :

با این نرم افزار به صورت DRAG/DROP هر نوع برنامه ای را که می‌خواهید براحتی آماده کنید و برروی سیستم تلفنی تان آنرا استفاده کنید. مورد جذاب‌تر اینکه 3cx به صورت پیش فرض چند برنامه را در اختیار شما قرار می‌دهد.

 

5. نتیجه گیری :

شرکت سنگوما در تلاش است سیستم تلفنی freepbx را از محصول رایگان به یک محصول تجاری تبدیل کند. همانطوری که در چند نمونه به صورت مصداقی اشاره گردید. امکاناتی که به صورت پیشفرض در سیستم تلفنی 3cx ارائه می گردد این شرکت با هزینه های بالا به صورت پلاگین و ماژول ارائه می‌شود.در سوی دیگر سیستم تلفنی 3cx محصولی مطمئن و کارا برای کسب و کارهایی است که رخدادها و ارتباطات تلفنی به همراه پایش آن از اهمیت بسزایی در پیشبرد کسب و کار دارد. شرکت 3cx با ارائه بروزرسانی‌های متعدد در طی سال، این اطمینان را به استفاده کنندگان از این راهکار ارتباطی می‌دهد تا همواره از جدیدترین تکنولوژی‌های ارتباطی با برترین کیفیت بهره‌مند شوند. اگر نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر در مورد راهکارهای ارتباطی دارید می‌توانید با یکی از راه‌های ارتباطی، با کارشناسان ما در ارتباط باشید.

 

نویسنده‌: مجتبی دوچرخه ساز

آخرین ویرایش : ۲۳ بهمن ۹۷

استفاده از مطلب با ذکر منبع بلامانع است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *