تلفن گویا

استفاده از منشی دیجیتالی یا به اصطلاح عامیانه تلفن گویا می‌تواند به همان مقداری متفاوت باشد که شرکت‌ها با یکدیگر تفاوت دارند. کاهش‌ هزینه‌ها با استفاده از سرویس تلفن گویا از عمده دلایلی است که صاحبان شرکت‌ها را مجاب به راه‌اندازی چنین سرویسی می‌کند. اما ترکیب سادگی و قدرت یک تلفن گویا ی حرفه‌ای و سایر امکاناتی که سیستم‌های تلفنی نوین با پایه شبکه ارایه می‌کند، صاحبان شرکت‌ها را چنان قانع کرده است که به هیچ عنوان توانایی بازگشت به استفاده از سیستم‌های تلفنی سنتی را ندارند.

برخی از مزایای سیستم منشی مجازی را در زیر برای آشنایی آماده کرده ام:

مجموعه‌ای شیک و حرفه ای دیده خواهید شد .

طی یک تحقیقی از بین مصرف‌کنندگان، بیش از ۷۰ درصد از آنها بر این باورند که یک شرکت قابل اعتماد و بزرگ می بایست از یک منشی دیجیتالی استفاده کند.

سرمایه را در جیب خود نگه دارید .

داشتن یک منشی دیجیتالی همانند این است که شما با پرداخت ماهیانه یک میلیون تومان یک منشی را استخدام می‌کنید که به هیچ وجه روزهای خسته و بی حوصله را نخواهد داشت و تا همیشه برایتان رایگان کار خواهد کرد.یک منشی مجازی قطعا در کنار بازدهی خیلی بالای خود سردرد‌های یک منشی واقعی را نخواهد داشت.

هدایت بهتر تماس گیرنده

با استفاده از منشی مجازی تماس‌گیرنده‌گان به‌ آسانی به بخش‌های مختلفی که می خواهند در ارتباط باشند خواهند رسید. تماس گیرنده با استفاده از منشی دیجیتالی در کوتاه ترین زمان ممکن ( حتی با وجود شعبات مختلف یک شرکت ) به بخش های مختلف شرکت مانند پشتیبانی، فروش و … هدایت خواهد شد.

افزایش بهره‌وری.

در کنار کاهش‌ هزینه‌ها، داشتن یک منشی مجازی در واقع یک بازی دو سربرد برای افزایش بهره وری تیم شماست. وقتی تماس‌های بیهوده، وقت کارمندان شما را نمی‌گیرد و کارمندان آرامش بیشتری را برای انجام کارهای روزمره خود خواهند داشت شماشاهد بازگشت سرمایه غیر مستقیم آن خواهید بود.

امکانات اختصاصی منشی مجازی شرکت نومان :

  • منشی مجازی در مورد قبول یا رد تماس از شما پرسش خواهد کرد. ( در صورت رد تماس از سوی شما به هر دلیلی منشی، تماس گیرنده را از عدم در دسترس بودن شما آگاه ساخته و تماس گیرنده را جهت قطع تماس یا انتقال به سایر بخش ها هدایت خواهد کرد. )
  • پرسش نام تماس گیرنده توسط منشی مجازی و اطلاع آن به شما و اختیار شما در رد یا قبول تماس.
  • خوش آمد گویی کاملا هوشمند و اینتر اکتیو با تماس گیرنده
  • دریافت کد پرونده، پرسنلی، دانشجویی و هر کد اختصاصی دیگر و پاسخگویی بر مبنای آن ( آماده بودن جواب آزمایش، نمرات نهایی و … )
  • پشتیبانی کاملا اتوماتیک و ارایه کد رهگیری برای پیگیری های آتی
  • در صورتی که با داخلی خود در حال مکالمه باشید – منشی مجازی تماس گیرنده را از مشغول بودن داخلی شما آگاه ساخته و از وی خواهد خواست تا منتظر مانده و یا به سایر بخش ها هدایت خواهد شد
  • در صورت عدم در دسترس بودن شما – منشی مجازی تماس گیرنده را از عدم در دسترس بودن داخلی شما آگاه ساخته و تماس گیرنده را جهت قطع تماس یا انتقال به سایر بخش‌ها هدایت خواهد کرد.
  • در صورتی که می خواهید همیشه در دسترس باشید – منشی مجازی کلیه ی مسیر‌ها شامل خطوط داخلی و شخصی شما را بررسی خواهد کرد تا تماس گیرنده را به شما
  • و ..

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *