صدای گویندگان و مقایسه با صدای گویندگان غیر حرفه ای

آخرین ویرایش : مهر 99 – در این مطلب قصد داریم به یکی از سوالات پر تکرار مخاطبین با ذکر مثالهای واقعی  از صدای گویندگان حرفه ای به همراه فایل های صوتی آنها، پاسخ دهیم. تا حالا چند مرتبه با شرکتی تماس گرفته‌اید و بلافاصله متوجه شدید که صدای تلفن گویا، صدای کارمندی از دفتر خودشان است؟ قطعا به آسانی می توان تشخیص داد. معمولا آنها صدای مضطرب، یکنواخت و غیر حرفه ای دارند.

حتی اگر این کسب و کارها به صورت موقت، با این کار به دنبال صرفه جویی در پول هایشان باشند، قطعا این نوع تصویر ذهنی، آن چیزی نیست که بخواهند مشتریانشان از کسب و کار آنها در ذهنشان داشته باشد.

در ابتدای مطلب از شما دعوت می کنیم به  چهار نمونه فایل صوتی از تلفن گویای شرکت هایی که با استودیو نومان همکاری داشته اند گوش دهید.

لازم به توضیح است، صدای پس زمینه گوینده مرد که در فایل های ضبطی استودیو نومان می شنوید، صرفا به عنوان رعایت حق کپی رایت بوده و در فایل های اصلی ارائه شده به مشتریان حذف می شود.

 

نمونه تلفن گویای مشتریان استودیو نومان قبل و بعد از اجرا  :

نمونه صدای گوینده حرفه ای در استودیو نومان 1 :

نمونه صدای ضبط شده  توسط گوینده غیر حرفه ای 1 :

نمونه صدای گوینده حرفه ای برای تلفن گویا 2 :

نمونه صدای گوینده غیر حرفه ای برای تلفن گویا 2 :

نمونه صدای گوینده حرفه ای برای تلفن گویا 3 :

نمونه صدای گوینده غیر حرفه ای برای تلفن گویا 3 :

نمونه صدای گوینده حرفه ای برای تلفن گویا 4 :

نمونه صدای گوینده غیر حرفه ای برای تلفن گویا 4 :

به عنوان مجموعه ای که بیش از ۱۰ سال فعالیت ضبط صدای حرفه ای دارد، قاطعانه می توانیم بگوییم که تا لحظه ای که این مطلب را برای شما در حال آماده کردن هستیم هنوز بسیاری از کسب و کارها همچنان از تاثیر صدایی که در پشت تلفن گویایشان پخش می شود آگاه نیستند و هیچ تفکری پشت این بخش از کسب و کارشان قرار ندارد.

تفاوت را در همان قدم اول نسبت به رقبایتان، نشان دهید.

بخش منفی این چالش، نشان از فاصله ی اکثر کسب و کارهای ایرانی با کسب و کارهای بین المللی است اما بخش مثبت آن، به کسب و کارهای ایرانی اجازه می دهد با یک سرمایه گذاری اندک، به مشتریان تفاوت را در همان قدم اول نسبت به رقبایشان نشان دهند.

در مطلبی تحت عنوان “ نمونه متن تلفن گویای شرکت های بین المللی به همراه فایل صوتی آنها ” تلفن گویای شرکت های بین المللی نظیر اپل و پپسی کولا و … را بررسی کرده ایم و شما خواهید دید که این شرکت ها در این بخش از کسب و کارشان چه کرده اند؟

نمونه صدای گویندگان غیرحرفه ای را در ابتدای این مقاله که در سیستم تلفنی مشتریان نومان قبل از سفارش ضبط صدا استفاده می شد را شنیدید. آیا به نظر شما اگر کسب و کارها از تاثیر اولیه ( first impression ) در اولین درگاه ارتباطی با مشتریانشان آگاه باشند هیچگاه ریسک استفاده از صدای غیر حرفه ای را قبول خواهند کرد؟

آیا می دانید اولین ذهنیت مشتری نسبت به کسب و کار شما تا انتها ثابت می ماند؟ شما تنها 15 ثانیه فرصت دارید تا تاثیری ماندگار در ذهن مشتریانتان ثبت کنید.

ویدیو بالا توسط گوینده حرفه ای با کد 209 اجرا شده است – برای شنیدن نمونه کارهای بیشتر از این گوینده به صفحه سفارش ضبط صدا مراجعه کنید.

اگر دوست دارید مجموعه ای مدرن و حرفه ای دیده شوید، یک صدای خوب همانند یک ملودی آرام بخش، کمک خواهد کرد تا تصویر درستی از مجموعه شما به مشتریانتان انتقال داده شود. ما در این مطلب به صورت عملی با ذکر مثال از نمونه صدای گویندگان حرفه ای و تلفن گویا های غیر حرفه ای در درک بهتر این موضوع به شما کمک خواهیم کرد.

گوینده خوب شباهت زیادی با یک بازیگر خوب دارد.گویندگان حرفه ای به سادگی با کلمات بازی می‌کنند، شور می دهند و بر متن فرمانروایی می کنند، سایه روشن می‌زنند و با کلام رسایشان ذهن مخاطب را نوازش می‌دهند. کاری که غیر گوینده از انجام آن عاجز خواهد بود.

به این نمونه صدای ضبط شده به صورت کامل گوش کنید. نسخه اول توسط خود مجموعه اجرا شده است و نمونه صدای دوم توسط همکاران ما در استودیو نومان ضبط گردیده است.

نمونه صدای ضبط شده حرفه ای توسط گوینده نومان با تجهیزات استودیویی : (‌ خوانش توسط کد ۱۰۲ )

نمونه صدای ضبط شده در محیط غیر استودیویی توسط گوینده غیر حرفه ای :

استفاده از صدای غیرحرفه ای و مضطرب تصویر نامناسبی را در ناخودآگاه مشتریانتان ثبت خواهد کرد.

شما بخوبی می دانید برای رسیدن به تمایز با آنچه اکثریت در آن هستند باید به جزئیات توجه ویژه ای داشت. تا امروز مطالب متنوعی را در مورد صدا و تاثیر آن در جذب مخاطب نوشته ایم. در این مطلب قصد داریم کمک کنیم تا شما با شنیدن نمونه صدای گویندگان حرفه ای و مقایسه آن با فایل‌هایی که مشتریان نومان قبل از آن توسط پرسنل یا خود صاحبان کسب و کار ضبط شده است درک واقعی از مطالب را داشته باشید.

با صدای گویندگان حرفه‌ای نیاز به نوشتن و گفتن برخی کلمات نیست!

نمونه صدای گویندگان حرفه ای

با صدای گویندگان حرفه ای نیاز به گفتن برخی کلمات نیست.

شاید بتوان گفت به این بخش از توان گویندگان بیشترین اجحاف صورت گرفته است. بیشتر متخصصین بازاریابی و مدیران روابط عمومی در خصوص نگارش اختصاصی برای مطالب صوتی، آموزش خاصی ندیده اند.‌ اگر در کلاس‌های گویندگی شرکت کرده باشند به خوبی می دانند یک گوینده ی حرفه ای می تواند بدون نیاز به گفتن برخی کلمات، مفهوم آن را برساند. به عنوان مثال یک گوینده واقعی با لحن و سبک صدای خود می تواند ” ما یک شرکت معتبر با تجربه‌ هستیم ” را نشان دهد.

به نمونه ای که در زیر آماده کرده ایم گوش کنید :

با ملودی ناب گویندگان نومان، ذهن مخاطبانتان را نوازش دهید. نومان راه نو ارتباطات..

 اجرا توسط گوینده حرفه ای با کد 211 – برای شنیدن نمونه کارهای بیشتر از این گوینده به صفحه سفارش ضبط صدا مراجعه کنید.

حرف آخر..

استفاده از تمامی ابزارهای در دسترس در دروازهِ ورودِ مشتریان به کسب و کارتان، منطقی ترین و راحت ترین روش برای جلب توجه مشتریان بالقوه است. صدای گویندگان حرفه ای طبق تجربه عملی استودیو نومان تاثیری اجتناب ناپذیر در ذهن مشتریانتان خواهد داشت. راه حلی که با کمترین سرمایه گذاری اثربخشی بالایی را خواهد داشت. اگر آماده دریافت مشاوره بیشتر در مورد این بخش از کسب و کارتان هستید با شماره 02191015590 در ارتباط باشید تا کارشناسان ما با روی باز پاسخگوی سوالات شما باشند.

برای اطلاع از باید ها و نباید ها، قبل از ضبط صدای تلفن گویا پیشنهاد می کنیم مقاله ای که قبلا در این زمینه به نگارش در آمده است را مطالعه فرمایید. ” باید ها و نباید ها قبل از طراحی و اجرای تلفن گویا” 

اگر متن خود را از قبل طراحی کرده اید و هم اکنون می خواهید نمونه های بیشتری از صدای گویندگان حرفه ای را بشنوید می توانید به صفحه سفارش ضبط صدا مراجعه کنید یا از همکاران ما با کلیک برروی دکمه ” گفت و گوی آنلاین ” بخواهید که نمونه صدای گویندگان مان را برای شما به صورت اختصاصی ارسال کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *