نمونه-متن-منشی-تلفنی

آخرین ویرایش: تیر ۱۴۰۰ – این مقاله به جهت درخواست مشتریان بخش سفارش ضبط صدا استودیو نومان آماده شده است، ما در این مقاله و در دو بخش قصد داریم به معرفی چند نمونه متن منشی تلفنی استاندارد بپردازیم و با معرفی چندین نمونه متن منشی تلفنی مشتریان استودیو نومان به همراه فایل صوتی‌ آنها، شما را بیشتر با نمونه متن‌های منشی تلفنی و نحوه ضبط صدا برای آنها آشنا کنیم.

در نظر داشته باشید که بخش منشی تلفن یا همان تلفن گویا هرچه کوتاه‌تر باشد شانس هدایت صحیح تماس گیرنده افزایش خواهد یافت. ما با دسته بندی انواع نمونه متن منشی تلفنی سعی خواهیم کرد شما را در نگارش متن تلفن گویا کمک کنیم. در ابتدا به پنج نمونه تلفن گویای اجرا شده توسط استودیو نومان به همراه فایل صوتی آنها پرداخته و سپس نمونه متن های منشی تلفنی پیشنهادی را در سه دسته بندی مجزا برای شما ارائه خواهیم کرد.

 

برای دریافت ایده ها و پروموشن های جدید در مورد تلفن گویا پیشنهاد می کنیم صفحه ما را در اینستاگرام فالو کنید :
صفحه اینستاگرام استودیو نومان

بخش اول : 5 نمونه متن های تلفن گویا به همراه اجرای آنها در استودیو نومان

بخش دوم : نمونه متن های پیشنهادی و انواع آنها

بخش سوم: نمونه متن‌های پیشنهادی برای ایام نوروزی + نمونه فایل‌های صوتی

 

نمونه متن های تلفن گویای اجرا شده به همراه فایل صوتی :

1- گروه شرکت های راهبر  ( گوینده کد 201 و 102 )  : ( صفحه اختصاصی سفارش ضبط با این گوینده

متن تلفن گویا برای ساعات اداری : 

 

وقت بخیر ، به گروه شرکت های راهبر خوش آمدید ، اگر داخلی شخص مورد نظر را می دانید هم اکنون شماره آن را وارد کنید .جهت ارتباط با واحد پشتیبانی عدد ۱ ، واحد فروش ۲ ، واحد مالی ۳ و برای ارتباط با اپراتور عدد ۰ را شماره گیری فرمایید .

 

متن منشی تلفنی برای ساعات غیر اداری : 

 

سلام ، وقت بخیر ، هم اکنون ساعات کاری شرکت راهبر به پایان رسیده است .به اطلاع می رساند همکاران ما روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 17:00 و روزهای پنجشنبه از ساعت 8:30 الی 12:30 آماده پاسخگویی به شما هستند .

 

پخش پیام تبلیغاتی در زمان انتظار مکالمه :

 

در خدمتی نوین ، گروه شرکتهای راهبر با گستره ای از خدمات متنوع در حوزه دیجیتال مارکتینگ، آماده پاسخگویی به نیاز شما مشتریان گرامیست. دسترسی به خدمات مشاوره ای ، ارایه راهکاری های نرم افزاری و بازاریابی اینترنتی در حوزه کسب و کارهای نوین . با گروه شرکتهای راهبر بازار در دستان شماست .

2- شرکت آپتوس ایران ( خوانش توسط گوینده کد 208 و 102 ) :

متن منشی تلفنی ترکیبی :

سلام، از تماس شما با شرکت آپتوس ایران متشکریم، به اطلاع می رسانیم ساعات کاری شرکت در روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8 الی 17 و پنج شنبه ها از ساعت 8 الی 13 می باشد. جهت ارتباط با واحد فروش عدد ۱ ، واحد مالی  ۲ ، واحد تدارکات ۳ ، ارسال فکس ۴ و برای ارتباط با اپراتور عدد ۰ را شماره گیری فرمایید.

مطالعه کنید :نمونه متن های تبلیغاتی که در زمان انتظار به رشد کسب و کارتان کمک خواهد کرد.

ضبط-صدای-تبلیغاتی-برای-زمان-انتظار

اگر روزی فقط ۱۰ نفر با مجموعه شما در تماس باشد، شما سالیانه 109500 ثانیه فرصت بالقوه رایگان برای استفاده خواهید داشت. در این مقاله به صورت جامع به انواع پیام هایی که می توانید در زمانِ انتظارِ تماس گیرنده از آن استفاده کنید پرداخته ایم و با ذکر مثال های واقعی به همراه فایل صوتی آنها نشان داده ایم که چگونه می توانید به سادگی و بدون صرف هزینه به رشدِ کسب و کارتان کمک کنید.

 

بخش پیام انتظار برای ترویج برند:

آپتوس ایران با بیش از 4 دهه سابقه در تولید بتن آماده و قطعات بتنی، پیمانکار عمومی با داشتن بالاترین رتبه مرتبط کشوری، ما کیفیت میسازیم.

3- شرکت کارگزاری تدبیرگران فردا ( خوانش توسط گوینده کد 202 و 102 ) : 

 متن تلفن گویا برای ساعات اداری : 

درود بر شما که بهترینید، به مرکز تماس کارگزاری تدبیرگران فردا خوش آمدید، جهت بهبود کیفیت خدمات مکالمات شما ضبط  می گردد. شما می توانید جهت ارتباط با بخش صدای مشتریان کلید صفر را شماره گیری نمایید. برای ارتباط با اپراتور لطفا منتظر بمانید.

پخش پیام تبلیغاتی در زمان انتظار مکالمه :

کارگزاری تدبیرگران فردا با گستره ای از خدمات متنوع، آماده پاسخگویی به نیاز شما مشتریان گرامیست. دسترسی به خدمات مشاوره ایه وبسایت دیلی تحلیل، لذت معامله هوشمند با پرانا، پلتفرم معاملات آنلاین اختصاصی و دریافت اعتبار معاملاتی. با کارگزاری تدبیرگران فردا بازار در دست شماست.

 

4- آهن پخش – خرید و فروش آنلاین آهن ( گوینده 104 و 209 ) ( سفارش ضبط صدا با همین گوینده

متن تلفن گویا به صورت ترکیبی :

آهن پخش مرکز فروش و عرضه آهن آلات ساختمانی و صنعتی ، از تماس شما سپاسگزاریم، برای ارتباط با واحد فروش کلید 1  و امور مالی و حسابداری کلید 2 را فشار دهید، در غیر اینصورت منتظر ارتباط با اپراتور بمانید.

 

5- رایتینو – خدمات استارتاپی ( خوانش توسط کد 211 ) : ( سفارش ضبط صدا با همین گوینده

متن تلفن گویا برای ساعات اداری :

درود بر شما که بهترینید، به رایتینو، سامانه اعزام کارشناس حوزه رایانه ای در محل خوش آمدید، جهت بهبود هرچه بهتر روند پاسخگویی، مکالمه شما با همکاران ما ضبط و ارزیابی خواهد شد، شما می توانید جهت ارتباط با واحد پشتیبانی کاربران عدد یک، واحد پشتیبانی کارشناسان عدد 2 و جهت ارتباط با اپراتور عدد صفر را وارد نمایید.

نمونه متن اطلاع رسانی برای زمان انتظار :

شما می توانید در هر زمانی از شبانه روز، با مراجعه به وبسایت رایتینو دات کام به سادگی درخواست خودتان را ثبت نمایید و منتظر حضور کارشناسان رایتینو در محل خود باشید ، رایتینو یک راه حل نو برای خدمات رایانه ای تو

ذکر این نکته ضروری است : 

بهینه ترین متن تلفن گویا، با در نظر گرفتن دموگرافی مشتریان شما و وضعیت درون سازمانی شما می تواند تهیه شود. به شما پیشنهاد می کنیم در صورتی که مقاله ی نکات مهم قبل از ضبط صدای تلفن گویا را تا کنون مطالعه نکردید پیش از ادامه ی این مقاله به آن سر زده و پس از آشنایی با قوائد مهم متن نویسی تلفن گویا، متن های نمونه پیشنهادی زیر را مطالعه و استفاده کنید. 

انواع متن‌های نمونه منشی تلفنی پیشنهادی :‌

دسته اول : نمونه متن منشی تلفنی با معرفی شرکت بدون معرفی واحد‌ها :

این نوع متن تلفن گویا برای کسب و کارهایی که با طیف گسترده ای از تماس گیرنده در ارتباط هستند مفید خواهد بود. در این نوع متن تنها با معرفی شرکت، تماس گیرنده را به راهنمای عمومی شرکت هدایت خواهیم کرد.

نمونه متن منشی تلفنی استاندارد کوتاه برای ساعات اداری – اول :

نمونه متن منشی تلفنی در ساعات اداری

سلام، به نومان، کلینیک شبکه‌های ارتباطی خوش آمدید.. برای ارتباط با اپراتور، لطفا منتظر بمانید..

نمونه متن منشی تلفنی استاندارد کوتاه برای ساعات اداری –  دوم :

سلام، شما با  استودیو نومان ( اسم شرکت )، کلینیک تخصصی تولید محتوا در ایران ( شعار شرکت ) تماس گرفته‌اید. برای ارتباط با اپراتور کلید صفر را فشار دهید.

نمونه متن منشی تلفنی استاندارد کوتاه برای ساعات اداری –  سوم :

سلام، شما با  استودیو نومان ( اسم شرکت )، کلینیک تخصصی تولید محتوا در ایران ( شعار شرکت ) تماس گرفته‌اید. برای ارتباط با اپراتور منتظر بمانید.

 

 

دسته دوم : نمونه متن منشی تلفنی : معرفی شرکت + معرفی بخش‌ها (‌ تا حداکثر ۵ گزینه ) 

 

نمونه متن منشی تلفنی استاندارد برای ساعات اداری – اول :‌

به  استودیو نومان ( اسم شرکت )، کلینیک تخصصی تولید محتوا در ایران ( شعار شرکت )، خوش آمدید. اگر داخلی شخص مورد نظر را می دانید هم اکنون شماره آنرا وارد، در غیر اینصورت، جهت ارتباط با واحد ضبط صدای تلفن گویا کلید 1، واحد فنی 2 ، دفتر مدیریت 3 و برای ارتباط با اپراتور کلید صفر را فشار دهید.

نمونه متن منشی تلفنی استاندارد  برای ساعات اداری – دوم‌: 

به  استودیو نومان ( اسم شرکت )، کلینیک تخصصی تولید محتوا در ایران ( شعار شرکت )، خوش آمدید.  اگر داخلی شخص مورد نظر را می دانید هم اکنون شماره آنرا وارد کنید، در غیر اینصورت، جهت ارتباط با واحد ضبط صدای تلفن گویا کلید 1، واحد پشتیبانی 2 ، دفتر مدیریت 3 و برای ارتباط با اپراتور منتظر بمانید.

نمونه متن منشی تلفنی استاندارد برای ساعات اداری – سوم‌: 

با سلام و تشکر از تماس شما با استودیو نومان ( اسم شرکت )، کلینیک تخصصی تولید محتوا در ایران ( شعار شرکت )،  اگر داخلی شخص مورد نظر را می دانید هم اکنون شماره آنرا وارد کنید، در غیر اینصورت، جهت ارتباط با واحد ضبط صدای تلفن گویا کلید 1، واحد پشتیبانی 2 ، دفتر مدیریت 3 و برای ارتباط با اپراتور منتظر بمانید.

نمونه متن منشی تلفنی استاندارد برای ساعات اداری – چهارم: 

سلام، شما با  استودیو نومان ( اسم شرکت )، کلینیک تخصصی تولید محتوا در ایران ( شعار شرکت ) تماس گرفته‌اید. برای ارتباط با اپراتور کلید صفر را فشار دهید در غیر اینصورت برای ارتباط با واحد ضبط صدای تلفن گویا کلید 1، واحد پشتیبانی 2 و دفتر مدیریت کلید ۳ را فشار دهید.

 

 

دسته سوم : متن های بلند با معرفی بیشتر از 5 گزینه »» برای تکرار این پیام کلید صفر را فشار دهید.

نمونه-متن-منشی-تلفنی-و-نکات-مهم-تلفن-گویا

در بعضی مواقع کسب و کار شما نیاز به معرفی واحدها با تعداد بیشتر از پنج گزینه را خواهد داشت نکته‌ی کلیدی در این نوع متن ها ارائه امکان به تماس گیرنده برای شنیدن مجدد پیام است. به عنوان مثال برای نمونه چهارم متن منشی تلفنی ذکر شده در بالا ما ۳ بخش دیگر را اضافه می کنیم و سپس امکان بازگشت مجدد و شنیدن مجدد فایل ضبط شده تلفن گویا را می‌دهیم. متن نهایی به حالت زیر خواهد بود:

سلام، شما با  استودیو نومان ( اسم شرکت )، کلینیک تخصصی تولید محتوا در ایران ( شعار شرکت ) تماس گرفته‌اید. برای ارتباط با اپراتور کلید صفر را فشار دهید در غیر اینصورت برای ارتباط با واحد ضبط صدای تلفن گویا کلید 1، واحد فروش 2،امور پشتیبانی ۳، امور مالی ۴، دفتر مدیریت ۵، ارسال فکس ۶ و جهت ارتباط با اپراتور کلید ۹ را فشار دهید. برای تکرار این پیام کلید صفر را فشار دهید.

 

 

دسته چهارم : نمونه متن منشی تلفنی برای ساعات غیر اداری : 

نمونه متن تلفن گویا برای-ساعات-غیر-اداری

اهمیت پیام ساعات غیر اداری اگر بیشتر از پیام ساعات اداری نباشد، کمتر نیست. این پیام باید به صورت شفاف مشخص کند که فرد تماس گیرنده چه زمان هایی می تواند با کسب و کار شما در ارتباط باشد. اگر شما راه حلی برای پاسخگویی در تایم غیر اداری دارید در بخش اول آنرا معرفی کنید در غیر اینصورت می توانید تماس گیرنده را به صندوق صوتی مجموعه هدایت کنید. 

نمونه متن منشی تلفنی برای ساعات غیر اداری- اول :

با سلام، ضمن تشکر از تماس شما، به اطلاع می رساند ساعات کاری مجموعه استودیو نومان ، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30 الی 17:00 و روزهای پنجشنبه از ساعت 8:30 الی14:00اشد. هم اکنون شما می توانید با فشردن کلید 1 پیام خود را بگذارید.

 

نمونه متن منشی تلفنی برای ساعات غیر اداری- دوم :

اگر سیستم تلفنی شما قادر به ثبت شماره تماس برای تماس با فرد تماس گیرنده باشد این گزینه یکی از گزینه های مدرن در ارائه خدمت به مشتری است.

تماس گیرنده گرامی، ضمن تشکر از تماس شما، به اطلاع می رساند ساعات کاری مجموعه استودیو نومان ، روزهای شنبه تا چهارشنبه از ساعت 8:30الی 17:00و روزهای پنجشنبه از ساعت 8:30الی 14:00می باشد. هم اکنون شما می توانید جهت ارسال درخواست تماس با شما کلید 1 و جهت ارسال پیام خود کلید 2 را فشار دهید.

 

 

 نکته ی مهم »» ضبط مکالمات :

ضبط-مکالمات-تلفنی

یکی از بحث های مهم گنجاندن پیام ضبط مکالمات درصورت ضبط مکالمات در کسب و کار شماست.براساس قوانین جمهموری اسلامی ایران هرگونه ضبط مکالمات، بدون اطلاع هر دوطرف مکالمه، جرم محسوب می شود و فقط در شرایطی کسب و کار شما مجاز به ضبط مکالمات سازمانی است، که قبل از شروع مکالمه هر دو طرف مکالمه در جریان ضبط شدن آن قرار گیرند.

 

در زیر به چند نمونه متن تلفن گویا برای بخش ضبط مکالمات اشاره می کنیم.

نمونه متن منشی تلفنی برای بخش ضبط مکالمات – اول :

در نظر داشته باشید کلیه مکالمات به جهت بهبود هرچه بهتر روند پاسخگویی ضبط و ارزیابی می گردد.

نمونه متن منشی تلفنی برای بخش ضبط مکالمات – دوم :

به اطلاع می رساند جهت بهبود کیفیت خدمات، مکالمات شما ضبط  می گردد.

نمونه متن منشی تلفنی برای بخش ضبط مکالمات – سوم :

مکالمه شما با همکارانمان جهت اهداف آموزشی و بهبود روند پاسخگویی ضبط و ارزیابی می گردد.

 

نمونه متن تلفن گویای شرکت های بین المللی : 

نمونه-متن-ivr-شرکت-های-بین-المللی

به احتمال زیاد نمونه متن های بالا تا حدود زیادی به شما کمک کرده است تا ضمن رعایت نکات مهم در زمینه طراحی متن تلفن گویای استاندارد به اجرای ایده هایتان بپردازید اما اگر همچنان نیاز به کسب اطلاعات بیشتری دارید و  مایل هستید تا بدانید شرکت های بین المللی همچون اپل، پپسی کولا، هواپیمایی بریتانیا و … در متن های تلفن گویای خود چه بخش هایی را گنجانده اند و چگونه به استقبال مشتریانشان رفته اند، همکاران ما در استودیو نومان قبلا در تماس با این مجموعه ها و ضبط پیام خوش آمد گویی آنها و تحلیل پیام گویای این شرکت ها، مقاله ای مفید به همراه فایل های صوتی و ترجمه آن آماده کرده اند که می توانید با مراجعه به مقاله زیر از آن بهره مند شوید.

پیشنهاد نهایی به شما صاحبان کسب و کار : 

در صورتی که می‌خواهید تاثیر اولیه‌ی بی نظیری را بر مشتریان خود از طریق مهمترین و شاید اولین درگاه ارتباطی‌ کسب و کارتان با مشتری داشته باشید، ضبط صدای تلفن گویای خود را به صدای گرم گویندگان ما در استودیو نومان بسپارید تا باکمترین سرمایه گذاری، بالاترین تاثیر را در کسب و کارتان شاهد شوید. برای شنیدن نمونه صدای گویندگان ما و اطلاع از قیمت‌ها به صفحه سفارش ضبط صدا مراجعه کنید.

 

یک دیدگاه در “نمونه متن منشی تلفنی + فایل ضبط‌ شده‌ی صدای تلفن گویا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *